kamery JVC - społeczność filmowców amatorów JVC

JVC na YoutubeKamery JVC na FacebookKanał RSS Swiatkamer.pl

Opinie i filmy nagrane JVC GC PX10

gc-px-10-kamera-hd-jvcW Internecie pojawiają się już pierwsze sample (przykładowe nagrania) z nowej kamery hybrydowej JVC GC-PX10. Poniżej prezentujemy Wam kilka znalezionych materiałów oraz linki do plików. Niewątpliwie obraz i dźwięk na przedstawionych filmach robią wrażenie.

O kamerze JVC GC-PX10 pisaliśmy już na blogu (recenzja JVC GC-PX10), zapowiadając jej pojawienie się w październiku. Kamera ta była także najważniejszym, obok utworzenia konsorcjum JVC i Kenwood, wydarzeniem stoiska JVC na targach IFA w Berlinie (o czym jeszcze napiszemy). Pojawiają się też pierwsze opinie w Internecie, póki co dotyczące głównie oryginalnego kształtu kamery, jak również jej ciekawych parametrów.

 

 

Krótki film JVC promujący kamerę JVC GC PX-10

 

Przypomnijmy więc najważniejsze informacje o kamerze. Po pierwsze posiada ona duży, najnowszy przetwornik obrazu CMOS o rozdzielczości 12 milionów pikseli i przekątnej 1/2,3 cala. Do tego najnowszy procesor obrazu FALCONBRID, co umożliwia kamerze rejestrację obrazu z prędkością 50 pełnych klatek na sekundę i przepływności 36 Mb/s. Te parametry powinny gwarantować bardzo wysoką jakość rejestrowanego obrazu. Dodatkowo kamera wyposażona jest w obiektyw Konica Minolta z optycznym stabilizatorem obrazu oraz wbudowaną pamięć 32 GB. GC-PX10 umożliwia zrobienie zdjęć o rozdzielczości 4000x3000 pikseli (a więc w pełni wykorzystuje 12 megapikseli matrycy) również przy słabym świetle, gdyż posiada wbudowaną lampę błyskową.

 

Przykładowe filmy nagrane kamerą JVC GC PX-10

 

Na początku października swiatkamer.pl będzie testował tą kamerę i możecie wtedy spodziewać się dużej recenzji na naszym serwisie.

Na koniec chcielibyśmy zaproponować Wam obejrzenie jednego kilkuminutowego filmu. Co prawda jest po japońsku, ale znajomość języka nie jest potrzebna, by obejrzeć kamerę z bliska.